Aidatlar Neye Göre Belirlenir?

Aidatlar Neye Göre Belirlenir?

Hızla artan nüfus, gelişen teknoloji ve konut için ayrılacak alanların kısıtlılığı, müstakil ev sayısını ciddi oranda azaltmış ve insanları toplu alanlarda yaşamaya mecbur kılmıştır. Ve bu şekilde yaşamın getirdiği sorumlulukların da devri amacıyla, apartman ve site yönetimine olan talep gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Pekiyi, aldığımız kararları uygulayacak ve bizim için en iyisini hayata geçirmeyi amaçlayacak bu şirketler arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Biraz ondan bahsedelim.

Apartman ve site yönetim şirketi vasfını tam olarak yürütebilmek için öncelikle teknolojik gelişmelerden finans sektörüne, inşaattan emlak piyasasına, güvenlik hizmetlerinden tutun da mimari faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede, uzun süreli bir tecrübe edinilmiş olması şarttır.

Hizmet almak istediğimiz şirketin, yaşadığımız coğrafyada tanınan ve memnuniyetlerini içtenlikle belirten insanların referansıyla iş yapabiliyor olması da başka bir etkendir.

Yeri geldiğinde ailenizin güvenliğini ve evinizi emanet edeceğiniz bu şirketlerin, profesyonelliğin gereklerini çok iyi şekilde uygulaması ama insan ilişkilerini ileriye taşıyacak duygusal bağı da kendinde oluşturabilmesi önemlidir.

Apartman ve site yönetim şirketleri, size sunacağı hizmetleri kendi bünyesinde oluşturduğu ekipler ile sağlayabileceği gibi dışarıdan destek almasını gerektirecek durumlar da mutlaka olacaktır. İşte tam burada, sizin adınıza çalışırken, sizin göstereceğiniz ihtimamı göstermelidir. Daha az maliyetle kötü bir iş yapılmasından ise doğru fayda maliyet analizleriyle yaklaşarak en doğru kararı verebilmelidir. Daha da önemlisi bunu yapabileceğine olan inancını size hissettirebilmelidir.

Gerek kendi bünyesinde çalışan insanların iç memnuniyeti gerekse birlikte hizmet verdiği çözüm ortakları tarafından benimsenmiş ve doğru işlere imza atmış olması gerekmektedir.

Bütün yan hizmetleri ile birlikte çalışmaya karar verdiğiniz apartman ve site yönetim şirketi, güvenliğinizden genel site temizliğine kadar üstlenmiş olacaktır. Bu aşamada iş gücüne dahil olan tüm kişilerin, işinin gerekliliğini bilen, güler yüzlü ve içten birer çalışan olmasını da sağlayacak olan yine şirketlerdir.

Tüm bu sebeplerden hareketle, doğru seçimi yaparken maliyetten çok daha önemli sebeplerin olduğunu unutmamalı, bizim için çalışmasından mutluluk duyacağımız kurumları tercih etmeliyiz.

 

DİĞER BLOG / DUYURU